We wrześniu startuje X edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka.

 

Zapisy rozpoczną się w drugiej połowie sierpnia. 

 

Zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie.

 

 

 

100 000 uczestników Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa!

 

100 000 dzieci, z blisko 7 000 szkół podstawowych w całej Polsce, wzięło udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa organizowanym w ramach programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. Test sprawdza i utrwala wiedzę dzieci z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Wyniki tegorocznej edycji Testu pokazują, że dzieci przyswoiły ogólną wiedzę na temat zachowania w niebezpiecznych sytuacjach i udowodniły, że jest ona na wysokim poziomie. Jednak znalazły się pytania, które budziły wątpliwości. Dlatego dalsza edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa jest bardzo istotna.

 

 

Jak co roku Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, organizowany w ramach programu Akademia Bezpiecznego Puchatka, którego patronami są Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. 100 000 dzieci z całej Polski wzięło w nim udział, sprawdzając wiedzę zdobytą wcześniej podczas specjalnych zajęć Akademii poświęconych tematyce bezpieczeństwa i odpowiadając w ramach Testu na 15 pytań.  Weryfikowana była wiedza z obszaru prawidłowego zachowania na drodze – w tym jak zachowywać się prawidłowo jako pieszy, rowerzysta i pasażer w samochodzie, a także bezpiecznego korzystania z Internetu oraz kwestii związanych z pierwszą pomocą.

 

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO TESTU BEZPIECZEŃSTWA

  • Pierwsza pomoc

Prawie wszystkie dzieci, bo aż 99%, prawidłowo potrafiły wskazać numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie niebezpiecznych sytuacji zarówno tych, które mogą mieć miejsce na drodze jak i w domu. Taka sama liczba uczniów biorących udział w Teście, właściwie wskazała wyposażenie apteczki. Natomiast bardziej kłopotliwym okazało się pytanie dotyczące wychłodzenia organizmu i użycia folii ratunkowej – właściwą odpowiedź wskazało 84% uczniów.

  • Bezpieczeństwo na drodze

98% uczniów poprawnie wskazało, że obowiązkiem pasażera w samochodzie jest zapinanie pasów. Tyle samo dzieci ma świadomość, że jako pieszy uczestnik ruchu drogowego zobowiązany jest do noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Natomiast na uwagę zasługuje pytanie, które w zeszłorocznej edycji testu okazało się dla dzieci najtrudniejsze. W 2017 roku na pytanie, którą stroną pobocza lub jezdni należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, prawidłowo odpowiedziało ok. 75% dzieci. Na to samo pytanie w tym roku, właściwej odpowiedzi udzieliło już 82% uczniów. Wyniki te wskazują, że edukacja dzieci przynosi efekty, a ich wiedza w zakresie bezpiecznego zachowania na drodze wzrasta.  Nie oznacza to jednak, że można zaprzestać edukacji w tym obszarze. Warto skupić się na kwestiach, które wymagają szczególnej uwagi przy jednoczesnym powtarzaniu i utrwalaniu dzieciom pojęć już im znanych.

  • Bezpieczeństwo w Internecie

Na uwagę zasługuje również obszar odnoszący się do bezpieczeństwa w Internecie.  Około 10% dzieci błędnie wskazało, że wszystkie informacje podane w Internecie są prawdziwe. Ten z pozoru nieduży odsetek mimo wszystko powinien sygnalizować opiekunom, w którym obszarze należy być wyjątkowo czujnym, tym bardziej mając świadomość , że coraz młodsze dzieci korzystają z Internetu. Zadaniem opiekunów, a także nauczycieli jest edukacja najmłodszych w zakresie odróżniania tego co dobre i korzystne w Internecie, od tego czego lepiej unikać i w co nie wierzyć. Warto także połączyć teorię z praktyką i wspólnie z dzieckiem korzystać z cyberprzestrzeni. Pocieszające jest jednak, że aż 96% dzieci wiedziało jak należy zachować się, gdy pozna się kogoś w sieci. Zróżnicowane wyniki w kategorii bezpieczeństwa w Internecie, pokazują, że tematyka cyberprzestrzeni wymaga dalszej edukacji, aby zapobiegać wielu potencjalnym zagrożeniom

  • Bezpieczeństwo w domu

98%, tyle dzieci wie komu może otworzyć drzwi, kiedy zostaje w domu bez opieki. Również tyle samo najmłodszych prawidłowo wskazało przedmioty, które mogą być niebezpiecznie i te, którymi można się bawić. Jednak mimo znajomości zasad bezpiecznej zabawy w domu, to wiedza najmłodszych na temat właściwych zachowań podczas zabaw na podwórku jest mniejsza. Jest to sygnał dla rodziców, że należy dzieci zapoznać z potencjalnymi zagrożeniami, które mogą je spotkać podczas zabawy na zewnątrz.

 

 

WYDŁUŻAMY TERMIN WIELKIEGO TESTU BEZPIECZEŃSTWA

 

W związku z trwaniem ferii zimowych i licznymi prośbami nauczycieli, postanowiliśmy wydłużyć czas trwania Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. Będzie on dostępny w osobnej zakładce "Test Bezpieczeństwa 2017/2018", na naszej stronie internetowej do 09.02.2018 r., włącznie.

 

 

WYSTARTOWAŁ OGÓLNOPOLSKI TEST WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE 2017/2018

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiamy Państwu krótki poradnik krok po kroku, z wszystkimi ważnymi informacjami na temat Testu oraz odpowiedziami na pytania, które mogą się pojawić. Zachęcamy do zapoznania się z nim, zanim dzieci przystąpią do wypełniania Testu.

 

Termin trwania Testu: do 31.01.2018 r.

 

Gdzie znajdę Test?

 

Test umieszczony jest na stronie www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele, w zakładce “Test Bezpieczeństwa 2017/2018”.

 

Z czego składa się Test?

 

Test obejmuje 15 pytań z zakresu: bezpieczeństwa w domu, w szkole i w drodze do szkoły, bezpieczeństwa w Internecie oraz pierwszej pomocy. Przygotowany został w formie pisemnej, jak i obrazkowej. Można również odsłuchać pytania, czytane przez lektora. Do każdego pytania podane są trzy warianty odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Po zakończeniu Testu  dzieci otrzymują informację, ile poprawnych odpowiedzi wybrały, a także mogą wrócić do wszystkich odpowiedzi, dzięki czemu mają możliwość weryfikacji obszarów, które wymagają jeszcze poprawy. Test ma nie tylko sprawdzać wiedzę, ale również uczyć.

 

JAK PRZEPROWADZIĆ TEST?

 

Wystarczy dostęp do Internetu. Test Wiedzy o Bezpieczeństwie będzie zamieszczony na www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele. Na początku prosimy, żeby dzieci wpisały swoje imię i odszukały swoją szkołę na liście (może pomóc w tym nauczyciel lub rodzic). Po wypełnieniu formularza mogą rozpocząć samodzielnie rozwiązywać Test. Uczniowie mogą uzupełnić test w szkole, jeżeli mają Państwo możliwość skorzystania z sali komputerowej. Jeżeli nie ma możliwości przeprowadzenia Testu w szkole, prosimy o przekazanie Rodzicom, by razem z dziećmi wypełnili Test w domu oraz zweryfikowanie, czy został on wypełniony.

 

Mojej szkoły nie ma na liście rozwijanej?

 

W takiej sytuacji prosimy wpisać dane szkoły wybierając z listy rozwijanej pozycję „inne“.

 

 Zapraszamy serdecznie na www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele

 

Życzymy wszystkim dzieciom powodzenia! 

 

Zespół Programu.

 
 

 Wystartował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa – sprawdzamy, czy dzieci wiedzą jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach

 

Jak odpowiednio zachować się w drodze do szkoły, w domu, kiedy należy udzielić pierwszej pomocy i jak bezpiecznie poruszać się w Internecie? – te i inne zagadnienia zostaną sprawdzone w ramach Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. Poprzednie edycje Testu pokazują, że na drogach dzieci radzą sobie coraz lepiej, ale jednocześnie pojawiają się trudności z odpowiedziami na niektóre pytania, na przykład te związane z poruszaniem się w Internecie. Dlatego warto sprawdzać wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa i poznawać obszary wymagające dalszej edukacji, aby minimalizować potencjalne zagrożenia, z którymi mogą zetknąć się najmłodsi. Test Bezpieczeństwa będzie aktywny do 31 stycznia 2018r., ale zachęcamy do jego przeprowadzenia już dziś.

 

Dlaczego warto weryfikować wiedzę dzieci?

 

– Edukacja i długotrwałe budowanie prawidłowych postaw od najmłodszych lat dają szansę na poprawę bezpieczeństwa dzieci. Dlatego zachęcamy do udziału w Teście i sprawdzenia poziomu wiedzy pierwszoklasistów na tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. To pozwoli na zbadanie i uświadomienie sobie na co w edukacji dzieci należy zwrócić szczególną uwagę – mówi Wioletta Krzyżanowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 323 w Warszawie i pedagog współpracujący z programem Akademia Bezpiecznego Puchatka.

 

W grudniu po raz kolejny odbywa się Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa sprawdzający zdobytą przez pierwszoklasistów wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz  zasad udzielania pierwszej pomocy. Test organizowany jest w ramach IX edycji Programu Akademia Bezpiecznego Puchatka, którego patronami są Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. W zeszłorocznej edycji Testu dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z tematyką związaną z poruszaniem się po drogach – aż 90% dzieci wiedziało, dlaczego należy stosować elementy odblaskowe, ale odpowiedzi na niektóre pytania sprawiały uczestnikom większą trudność, na przykład te związane z cyberprzestrzenią. – Co roku, materiały edukacyjne, które nauczyciele otrzymują w ramach programu, są modyfikowane, tak aby kładły nacisk na treści, które sprawiły dzieciom trudność w poprzedniej edycji Testu Bezpieczeństwa. Do tegorocznej edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka, zgłoszonych zostało ponad 200 000 dzieci – jesteśmy ciekawi jakie wyniki uczniowie osiągną w tym roku, trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia – mówi Dorota Liszka, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej firmy Maspex.

 

Czy twoje dziecko wie, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia?

 

Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa ma atrakcyjną, multimedialną formułę, a jego treść została opracowana we współpracy z wykwalifikowanym metodykiem. Dzieci odpowiadając na 15 pytań mają 3 możliwości do wyboru. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z opcji odczytu wszystkich pytań i odpowiedzi przez lektora. Co więcej po zakończeniu Testu, pojawia się wynik i można wrócić do pytania, na które dziecko odpowiedziało błędnie, dzięki czemu ma ono możliwość weryfikacji obszarów, które wymagają jeszcze poprawy. Do Testu mogą przystąpić nie tylko uczniowie ze szkół, które wzięły udział w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka, ale także każde dziecko, które chce sprawdzić swoją wiedzę w zakresie prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach życiowych. Aby wziąć udział, wystarczy wejść na stronę www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele, Test znajduje się w zakładce ,,Test Bezpieczeństwa 2017/2018” i będzie aktywny do 31 stycznia 2018 roku, ale zachęcamy do jego przeprowadzenia jak najszybciej.

 

WYDŁUŻAMY TERMIN WIELKIEGO TESTU BEZPIECZEŃSTWA

 

W związku z licznymi prośbami nauczycieli, postanowiliśmy wydłużyć czas jego trwania. Będzie on dostępny w osobnej zakładce, na stronie internetowej, do końca stycznia (31.01.2018 r., włącznie). 

 

Zespół Programu.

 ​

MATERIAŁY DO POBRANIA NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ

 

Dziękujemy wszystkim szkołom za zainteresowanie Programem „Akademia Bezpiecznego Puchatka” i potwierdzenie chęci udziału. Uprzejmie informujemy, że materiały dla szkół, które chcą jeszcze wziąć udział w tegorocznej edycji Programu są dostępne w wersji elektronicznej na naszej stronie Internetowej. Zachęcamy do skorzystania. Równocześnie zachęcamy wszystkie szkoły do wzięcia udziału w Wielkim Teście Bezpieczeństwa. Informację odnośnie terminu Testu podamy wkrótce.

 

Zespół Programu.

 

ZAKOŃCZYLIŚMY ZAPISY DO IX EDYCJI 
"AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

 

Zakończyły się zapisy szkół do tegorocznej edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka". Aby pokazać dzieciom, jak podczas codziennych aktywności uniknąć zagrożeń i zadbać o swoje oraz kolegów bezpieczeństwo, w roku szkolnym 2017/2018 już po raz dziewiąty Puchatek organizuje dla klas pierwszych program „Akademia Bezpiecznego Puchatka".

 

Celem „Akademii Bezpiecznego Puchatka” jest wsparcie nauczycieli w edukacji dzieci z I klas szkół podstawowych w zakresie bezpieczeństwa. Zgłoszone do „Akademii Bezpiecznego Puchatka" szkoły będą realizować przygotowane scenariusze zajęć poświęcone bezpieczeństwu najmłodszych. Podczas lekcji dzieci dowiedzą się jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły, jak w sytuacjach zagrożenia zadbać o swoje i kolegów bezpieczeństwo, jak zachować się w nowych sytuacjach społecznych, czy podczas korzystania z Internetu. Tegoroczne materiały „Akademii Bezpiecznego Puchatka” zostały również uzupełnione o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz o treści uczące efektywnego zapamiętywania, trening koncentracji i rozwijania kreatywności. Cały program opracowany został przez wykwalifikowanych pedagogów – metodyków, przy współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat medialny sprawuje portal miastodzieci.pl. 

 

Równocześnie informujemy, że na prośbę nauczycieli, zostanie wydłużony termin Wielkiego Testu Bezpieczeństwa. Więcej informacji znajdą Państwo wkrótce, w zakładce „Aktualności”.

 

Zespół Programu.

 

TRWAJĄ ZAPISY DO IX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO O CHARAKTERZE SPOŁECZNYM "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA" REALIZOWANEJ W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

Szkoły podstawowe z całej Polski zapraszamy do bezpłatnego udziału w największym programie edukacyjnym o tematyce bezpieczeństwa skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych.  Zapisów można dokonywać w zakładce „Formularz zgłoszeniowy”.

https://akademiapuchatka.pl/pl/nauczyciele/formularz-zgloszeniowy

Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie sprawdzający zdobytą przez Pierwszoklasistów wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy zostanie przeprowadzony w  drugiej połowie listopada 2017.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie.

 

Zespół Programu.

 

PROGRAM "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

Uprzejmie informujemy, że program "Akademia Bezpiecznego Puchatka" w roku szkolnym 2016/2017 został zakończony Ogólnopolskim Testem Bezpieczeństwa. Odnośnie nowej edycji programu będziemy Państwa informować na początku sierpnia 2017r.

Życzymy udanego wypoczynku.

Zespół Programu

 

PRZEDŁUŻAMY TERMIN TESTU BEZPIECZEŃSTWA do 16.12.2016

Szanowni Państwo, dotarły do nas sygnały dotyczące utrudnień technicznych z wypełnieniem Testu, jakie wystąpiły u niektórych szkół. W związku z tym uprzejmie informujemy, że termin Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa jest przedłużony do 16 grudnia 2016 r.

 

WYSTARTOWAŁ OGÓLNOPOLSKI TEST WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE 2016 - zapraszamy dzieci w całej Polsce do sprawdzenia wiedzy na temat bezpieczeństwa!

Już po raz piąty najmłodsi z całej Polski wezmą udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Już od października najmłodsi uczniowie szkół podstawowych zmierzą się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, z którymi dzieci mogą spotkać się na co dzień. DO UDZIAŁU W TEŚCIE ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ UCZNIÓW DRUGICH KLAS, A TAKŻE WSZYSTKIE DZIECI, KTÓRE CHCĄ SPRAWDZIĆ SWOJĄ WIEDZĘ DOTYCZĄCĄ BEZPIECZEŃSTWA. Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa to pierwsza w Polsce inicjatywa sprawdzająca na tak ogromną skalę wiedzę maluchów w zakresie bezpieczeństwa. Test realizowany jest w ramach VIII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, organizowanego przez firmę Maspex, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Akcja uzyskała patronat honorowy Komendanta Głównego Policji oraz  Kuratoriów Oświaty w Polsce.

W ramach Testu, dzieci odpowiedzą na 15 pytań dotyczących bezpieczeństwa, udostępnionych online na stronie internetowej www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele. Pytania mają formę pisemną oraz obrazkową. Do każdego z nich przygotowano trzy warianty odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Głównym celem Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie jest podsumowanie, utrwalenie i sprawdzenie wiedzy, dotyczącej bezpieczeństwa w każdej sytuacji, z jaką maluch może się spotkać.

Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie z dziećmi mogą rozwiązywać także rodzice i opiekunowie. Aby wziąć w nim udział wystarczy do 9 grudnia 2016 r. odwiedzić stronę internetową www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele i wypełnić krótki formularz. Jeśli placówka, do której uczęszcza dziecko nie widnieje w rozwijanej liście dostępnych szkół, prosimy o wybór najbliższej szkoły z regionu. Do rozwiązywania Testu zachęcamy wszystkich, dla których bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem. Po zakończeniu sprawdzianu, każdy uczestnik otrzymuje informację, jaki wynik uzyskał, może także zweryfikować, gdzie i dlaczego popełnił błąd oraz jaka jest poprawna odpowiedź na dane pytanie.

 

Zakończyliśmy zapisy do VIII edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka

Zakończyły się zapisy szkół do programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka". Aby pomóc maluchom uniknąć różnego rodzaju zagrożeń, w roku szkolnym 2016/2017 już po raz ósmy Puchatek organizuje dla klas pierwszych program „Akademia Bezpiecznego Puchatka". Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy, czy korzystania z Internetu.

Zgłoszone do „Akademii Bezpiecznego Puchatka" szkoły będą realizować przygotowane przez metodyków scenariusze zajęć poświęcone bezpieczeństwu najmłodszych. Przygotowany folder dla nauczyciela,  a także książeczki edukacyjne dla dzieci, zawierające również treści dedykowane rodzicom, mają pomóc w przekazaniu dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu. Materiały zawierają także treści związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. Honorowy patronat nad programem już po raz kolejny objął Komendant Główny Policji oraz  Kuratoria Oświaty. Patronat medialny sprawuje portal miastodzieci.pl. 

 

We wrześniu startuje kolejna edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka, już dziś możesz
zgłosić swoją szkołę!

Aby pomóc maluchom uniknąć różnego rodzaju zagrożeń, już po raz ósmy Puchatek organizuje dla klas I program "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole czy
w czasie zabawy.

W ramach programu przygotowaliśmy dla Państwa materiały edukacyjne, aby uwrażliwić dzieci i ich rodziców na najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem. Szkoły, które zgłoszą się do programu, otrzymają bezpłatne materiały edukacyjne do wykorzystania w czasie zajęć (scenariusze lekcyjne, materiały ilistracyjne i dydaktyczne oraz film edukacyjn o tematyce bezpieczeństwa). Dodatkowo, dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy  specjalne książeczki edukacyjne z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym dzieci będą mogły utrwalać zdobytą w szkole wiedzę oraz cennymi, praktycznymi poradami dla Rodziców. Szkoła otrzymuje też unikalny certyfikat. Udział w programie i wszelkie materiały edukacyjne są bezpłatne. JUŻ DZIŚ WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I WEŹ UDZIAŁ W PROGRAMIE!

 

Przedłużamy termin Testu Bezpieczeństwa do 21 grudnia

Informujemy, że na prośbę nauczycieli przedłużamy termin Testu Bezpieczeństwa. Będzie on dostępny na naszej stronie internetowej do poniedziałku (21 grudnia) włącznie.

Wszystkich Pierwszoklasistów, którzy jeszcze nie sprawdzili swojej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa – serdecznie zapraszamy do udziału w Teście. 

 

 

Co polscy Pierwszoklasiści wiedzą o bezpieczeństwie?

Startuje ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie skierowany do wszystkich Pierwszoklasistów

Już po raz czwarty Pierwszoklasiści z całej Polski wezmą udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Od 8 grudnia najmłodsi uczniowie szkół podstawowych zmierzą się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, z którymi dzieci mogą spotkać się na co dzień. To pierwsza w Polsce inicjatywa sprawdzająca na tak ogromną skalę wiedzę maluchów w zakresie bezpieczeństwa. Test realizowany jest w ramach VII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, organizowanego przez firmę Maspex, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Akcja uzyskała patronat honorowy Komendanta Głównego Policji oraz wszystkich Kuratoriów Oświaty w Polsce. Tylko w tym roku, do "Klubu Bezpiecznego Puchatka” dołączyło ponad 300 000 Pierwszoklasistów z blisko 8000 szkół podstawowych w całej Polsce. 

W ramach Testu, pierwszoklasiści odpowiedzą na 15 pytań dotyczących bezpieczeństwa, udostępnionych online na stronie internetowej www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele. Pytania mają formę pisemną oraz obrazkową. Do każdego z nich przygotowano trzy warianty odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Głównym celem Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie jest podsumowanie, utrwalenie i sprawdzenie wiedzy, dotyczącej bezpieczeństwa w każdej sytuacji, z jaką maluch może się spotkać. Dzieci zdobywały tę wiedzę na zajęciach, organizowanych w szkołach podstawowych, które przystąpiły do „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie z pierwszoklasistami mogą rozwiązywać także rodzice i opiekunowie. Aby wziąć w nim udział wystarczy między 8 a 15 grudnia odwiedzić stronę internetową www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele i wypełnić krótki formularz. Do rozwiązywania Testu zachęcamy wszystkich, dla których bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem. Po zakończeniu sprawdzianu, każdy uczestnik otrzymuje informację, jaki wynik uzyskał, może także zweryfikować, gdzie i dlaczego popełnił błąd oraz jaka jest poprawna odpowiedź na dane pytanie.

Głównym celem Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie jest podsumowanie, utrwalenie i sprawdzenie wiedzy, dotyczącej bezpieczeństwa w każdej sytuacji, z jaką maluch może się spotkać. Dzieci zdobywały tę wiedzę na zajęciach, organizowanych w szkołach podstawowych, które przystąpiły do „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Najmłodsi uczniowie i nauczyciele w całej Polsce już od kilku tygodni aktywnie przygotowywali się do udziału w Teście. Już dzisiaj mocno trzymamy kciuki za wszystkich Pierwszoklasistów!

 

 

Zakończyliśmy zapisy do VII edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka – jak co roku tysiące szkół uczestniczą w naszym programie

Zakończyły się zapisy szkół do programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Do VII edycji akcji zgłosiło się ponad 300 000 dzieci z blisko 8 000 szkół podstawowych z całej Polski. 

Zgłoszone do „Akademii Bezpiecznego Puchatka” szkoły otrzymały bezpłatne materiały edukacyjne, zawierające zestawy dydaktyczne dla nauczycieli (zawierające m.in. kompleksowe scenariusze lekcji), broszury informacyjne dla rodziców oraz atrakcyjnie opracowane książeczki edukacyjne dla dzieci z ćwiczeniami, zadaniami i zabawami oraz cennymi radami Puchatka przygotowanymi specjalnie z myślą o pierwszoklasistach, dzięki którym  mogą przyswajać i utrwalać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Materiały zawierają także treści związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. 

 

Wraz z rokiem szkolnym 2015/2016 zapraszamy do VII edycji
"Akademii Bezpiecznego Puchatka"

Wystartowała kolejna edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Aby pomóc maluchom uniknąć różnego rodzaju zagrożeń, w roku szkolnym 2015/2016 już po raz siódmy Puchatek organizuje dla klas I program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy, czy korzystania z Internetu.

 

Zapraszamy wszystkie klasy I szkół podstawowych do udziału w tegorocznej edycji, realizowanej w roku szkolnym 2015/2016. Zgłoszenia są przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny w panelu po lewej stronie.

 

Jeśli zapisaliście Państwo szkoły w okresie wakacyjnym  - te zapisy również zostaną uwzględnione.

 

Honorowy patronat nad programem już po raz kolejny objął Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. Patronat medialny sprawuje portal miastodzieci.pl