WYDŁUŻAMY TERMIN WIELKIEGO TESTU BEZPIECZEŃSTWA

 

W najbliższym czasie zostanie uruchomiony Wielki Test Bezpieczeństwa. W związku z licznymi prośbami nauczycieli, postanowiliśmy wydłużyć czas jego trwania. Będzie on dostępny w osobnej zakładce, na stronie internetowej, do końca stycznia (31.01.2017, włącznie). 

 

Zespół Programu.

 ​

MATERIAŁY DO POBRANIA NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ

 

Dziękujemy wszystkim szkołom za zainteresowanie Programem „Akademia Bezpiecznego Puchatka” i potwierdzenie chęci udziału. Uprzejmie informujemy, że materiały dla szkół, które chcą jeszcze wziąć udział w tegorocznej edycji Programu są dostępne w wersji elektronicznej na naszej stronie Internetowej. Zachęcamy do skorzystania. Równocześnie zachęcamy wszystkie szkoły do wzięcia udziału w Wielkim Teście Bezpieczeństwa. Informację odnośnie terminu Testu podamy wkrótce.

 

Zespół Programu.

 

ZAKOŃCZYLIŚMY ZAPISY DO IX EDYCJI 
"AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

 

Zakończyły się zapisy szkół do tegorocznej edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka". Aby pokazać dzieciom, jak podczas codziennych aktywności uniknąć zagrożeń i zadbać o swoje oraz kolegów bezpieczeństwo, w roku szkolnym 2017/2018 już po raz dziewiąty Puchatek organizuje dla klas pierwszych program „Akademia Bezpiecznego Puchatka".

 

Celem „Akademii Bezpiecznego Puchatka” jest wsparcie nauczycieli w edukacji dzieci z I klas szkół podstawowych w zakresie bezpieczeństwa. Zgłoszone do „Akademii Bezpiecznego Puchatka" szkoły będą realizować przygotowane scenariusze zajęć poświęcone bezpieczeństwu najmłodszych. Podczas lekcji dzieci dowiedzą się jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły, jak w sytuacjach zagrożenia zadbać o swoje i kolegów bezpieczeństwo, jak zachować się w nowych sytuacjach społecznych, czy podczas korzystania z Internetu. Tegoroczne materiały „Akademii Bezpiecznego Puchatka” zostały również uzupełnione o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz o treści uczące efektywnego zapamiętywania, trening koncentracji i rozwijania kreatywności. Cały program opracowany został przez wykwalifikowanych pedagogów – metodyków, przy współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat medialny sprawuje portal miastodzieci.pl. 

 

Równocześnie informujemy, że na prośbę nauczycieli, zostanie wydłużony termin Wielkiego Testu Bezpieczeństwa. Więcej informacji znajdą Państwo wkrótce, w zakładce „Aktualności”.

 

Zespół Programu.

 

TRWAJĄ ZAPISY DO IX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO O CHARAKTERZE SPOŁECZNYM "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA" REALIZOWANEJ W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

Szkoły podstawowe z całej Polski zapraszamy do bezpłatnego udziału w największym programie edukacyjnym o tematyce bezpieczeństwa skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych.  Zapisów można dokonywać w zakładce „Formularz zgłoszeniowy”.

https://akademiapuchatka.pl/pl/nauczyciele/formularz-zgloszeniowy

Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie sprawdzający zdobytą przez Pierwszoklasistów wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy zostanie przeprowadzony w  drugiej połowie listopada 2017.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie.

 

Zespół Programu.

 

PROGRAM "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

Uprzejmie informujemy, że program "Akademia Bezpiecznego Puchatka" w roku szkolnym 2016/2017 został zakończony Ogólnopolskim Testem Bezpieczeństwa. Odnośnie nowej edycji programu będziemy Państwa informować na początku sierpnia 2017r.

Życzymy udanego wypoczynku.

Zespół Programu

 

PRZEDŁUŻAMY TERMIN TESTU BEZPIECZEŃSTWA do 16.12.2016

Szanowni Państwo, dotarły do nas sygnały dotyczące utrudnień technicznych z wypełnieniem Testu, jakie wystąpiły u niektórych szkół. W związku z tym uprzejmie informujemy, że termin Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa jest przedłużony do 16 grudnia 2016 r.

 

WYSTARTOWAŁ OGÓLNOPOLSKI TEST WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE 2016 - zapraszamy dzieci w całej Polsce do sprawdzenia wiedzy na temat bezpieczeństwa!

Już po raz piąty najmłodsi z całej Polski wezmą udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Już od października najmłodsi uczniowie szkół podstawowych zmierzą się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, z którymi dzieci mogą spotkać się na co dzień. DO UDZIAŁU W TEŚCIE ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ UCZNIÓW DRUGICH KLAS, A TAKŻE WSZYSTKIE DZIECI, KTÓRE CHCĄ SPRAWDZIĆ SWOJĄ WIEDZĘ DOTYCZĄCĄ BEZPIECZEŃSTWA. Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa to pierwsza w Polsce inicjatywa sprawdzająca na tak ogromną skalę wiedzę maluchów w zakresie bezpieczeństwa. Test realizowany jest w ramach VIII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, organizowanego przez firmę Maspex, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Akcja uzyskała patronat honorowy Komendanta Głównego Policji oraz  Kuratoriów Oświaty w Polsce.

W ramach Testu, dzieci odpowiedzą na 15 pytań dotyczących bezpieczeństwa, udostępnionych online na stronie internetowej www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele. Pytania mają formę pisemną oraz obrazkową. Do każdego z nich przygotowano trzy warianty odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Głównym celem Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie jest podsumowanie, utrwalenie i sprawdzenie wiedzy, dotyczącej bezpieczeństwa w każdej sytuacji, z jaką maluch może się spotkać.

Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie z dziećmi mogą rozwiązywać także rodzice i opiekunowie. Aby wziąć w nim udział wystarczy do 9 grudnia 2016 r. odwiedzić stronę internetową www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele i wypełnić krótki formularz. Jeśli placówka, do której uczęszcza dziecko nie widnieje w rozwijanej liście dostępnych szkół, prosimy o wybór najbliższej szkoły z regionu. Do rozwiązywania Testu zachęcamy wszystkich, dla których bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem. Po zakończeniu sprawdzianu, każdy uczestnik otrzymuje informację, jaki wynik uzyskał, może także zweryfikować, gdzie i dlaczego popełnił błąd oraz jaka jest poprawna odpowiedź na dane pytanie.

 

Zakończyliśmy zapisy do VIII edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka

Zakończyły się zapisy szkół do programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka". Aby pomóc maluchom uniknąć różnego rodzaju zagrożeń, w roku szkolnym 2016/2017 już po raz ósmy Puchatek organizuje dla klas pierwszych program „Akademia Bezpiecznego Puchatka". Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy, czy korzystania z Internetu.

Zgłoszone do „Akademii Bezpiecznego Puchatka" szkoły będą realizować przygotowane przez metodyków scenariusze zajęć poświęcone bezpieczeństwu najmłodszych. Przygotowany folder dla nauczyciela,  a także książeczki edukacyjne dla dzieci, zawierające również treści dedykowane rodzicom, mają pomóc w przekazaniu dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu. Materiały zawierają także treści związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. Honorowy patronat nad programem już po raz kolejny objął Komendant Główny Policji oraz  Kuratoria Oświaty. Patronat medialny sprawuje portal miastodzieci.pl. 

 

We wrześniu startuje kolejna edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka, już dziś możesz
zgłosić swoją szkołę!

Aby pomóc maluchom uniknąć różnego rodzaju zagrożeń, już po raz ósmy Puchatek organizuje dla klas I program "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole czy
w czasie zabawy.

W ramach programu przygotowaliśmy dla Państwa materiały edukacyjne, aby uwrażliwić dzieci i ich rodziców na najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem. Szkoły, które zgłoszą się do programu, otrzymają bezpłatne materiały edukacyjne do wykorzystania w czasie zajęć (scenariusze lekcyjne, materiały ilistracyjne i dydaktyczne oraz film edukacyjn o tematyce bezpieczeństwa). Dodatkowo, dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy  specjalne książeczki edukacyjne z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym dzieci będą mogły utrwalać zdobytą w szkole wiedzę oraz cennymi, praktycznymi poradami dla Rodziców. Szkoła otrzymuje też unikalny certyfikat. Udział w programie i wszelkie materiały edukacyjne są bezpłatne. JUŻ DZIŚ WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I WEŹ UDZIAŁ W PROGRAMIE!

 

Przedłużamy termin Testu Bezpieczeństwa do 21 grudnia

Informujemy, że na prośbę nauczycieli przedłużamy termin Testu Bezpieczeństwa. Będzie on dostępny na naszej stronie internetowej do poniedziałku (21 grudnia) włącznie.

Wszystkich Pierwszoklasistów, którzy jeszcze nie sprawdzili swojej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa – serdecznie zapraszamy do udziału w Teście. 

 

 

Co polscy Pierwszoklasiści wiedzą o bezpieczeństwie?

Startuje ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie skierowany do wszystkich Pierwszoklasistów

Już po raz czwarty Pierwszoklasiści z całej Polski wezmą udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Od 8 grudnia najmłodsi uczniowie szkół podstawowych zmierzą się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, z którymi dzieci mogą spotkać się na co dzień. To pierwsza w Polsce inicjatywa sprawdzająca na tak ogromną skalę wiedzę maluchów w zakresie bezpieczeństwa. Test realizowany jest w ramach VII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, organizowanego przez firmę Maspex, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Akcja uzyskała patronat honorowy Komendanta Głównego Policji oraz wszystkich Kuratoriów Oświaty w Polsce. Tylko w tym roku, do "Klubu Bezpiecznego Puchatka” dołączyło ponad 300 000 Pierwszoklasistów z blisko 8000 szkół podstawowych w całej Polsce. 

W ramach Testu, pierwszoklasiści odpowiedzą na 15 pytań dotyczących bezpieczeństwa, udostępnionych online na stronie internetowej www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele. Pytania mają formę pisemną oraz obrazkową. Do każdego z nich przygotowano trzy warianty odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Głównym celem Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie jest podsumowanie, utrwalenie i sprawdzenie wiedzy, dotyczącej bezpieczeństwa w każdej sytuacji, z jaką maluch może się spotkać. Dzieci zdobywały tę wiedzę na zajęciach, organizowanych w szkołach podstawowych, które przystąpiły do „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie z pierwszoklasistami mogą rozwiązywać także rodzice i opiekunowie. Aby wziąć w nim udział wystarczy między 8 a 15 grudnia odwiedzić stronę internetową www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele i wypełnić krótki formularz. Do rozwiązywania Testu zachęcamy wszystkich, dla których bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem. Po zakończeniu sprawdzianu, każdy uczestnik otrzymuje informację, jaki wynik uzyskał, może także zweryfikować, gdzie i dlaczego popełnił błąd oraz jaka jest poprawna odpowiedź na dane pytanie.

Głównym celem Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie jest podsumowanie, utrwalenie i sprawdzenie wiedzy, dotyczącej bezpieczeństwa w każdej sytuacji, z jaką maluch może się spotkać. Dzieci zdobywały tę wiedzę na zajęciach, organizowanych w szkołach podstawowych, które przystąpiły do „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Najmłodsi uczniowie i nauczyciele w całej Polsce już od kilku tygodni aktywnie przygotowywali się do udziału w Teście. Już dzisiaj mocno trzymamy kciuki za wszystkich Pierwszoklasistów!

 

 

Zakończyliśmy zapisy do VII edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka – jak co roku tysiące szkół uczestniczą w naszym programie

Zakończyły się zapisy szkół do programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Do VII edycji akcji zgłosiło się ponad 300 000 dzieci z blisko 8 000 szkół podstawowych z całej Polski. 

Zgłoszone do „Akademii Bezpiecznego Puchatka” szkoły otrzymały bezpłatne materiały edukacyjne, zawierające zestawy dydaktyczne dla nauczycieli (zawierające m.in. kompleksowe scenariusze lekcji), broszury informacyjne dla rodziców oraz atrakcyjnie opracowane książeczki edukacyjne dla dzieci z ćwiczeniami, zadaniami i zabawami oraz cennymi radami Puchatka przygotowanymi specjalnie z myślą o pierwszoklasistach, dzięki którym  mogą przyswajać i utrwalać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Materiały zawierają także treści związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. 

 

Wraz z rokiem szkolnym 2015/2016 zapraszamy do VII edycji
"Akademii Bezpiecznego Puchatka"

Wystartowała kolejna edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Aby pomóc maluchom uniknąć różnego rodzaju zagrożeń, w roku szkolnym 2015/2016 już po raz siódmy Puchatek organizuje dla klas I program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy, czy korzystania z Internetu.

 

Zapraszamy wszystkie klasy I szkół podstawowych do udziału w tegorocznej edycji, realizowanej w roku szkolnym 2015/2016. Zgłoszenia są przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny w panelu po lewej stronie.

 

Jeśli zapisaliście Państwo szkoły w okresie wakacyjnym  - te zapisy również zostaną uwzględnione.

 

Honorowy patronat nad programem już po raz kolejny objął Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. Patronat medialny sprawuje portal miastodzieci.pl