Dla rodziców

Wprowadzenie

Akademia Puchatka została stworzona z myślą o dzieciach i dla dzieci. Znajdziesz tu - przede wszystkim - praktyczne porady dotyczące rozwoju małego ucznia, a także gry i zabawy sprzyjające jego rozwojowi intelektualnemu. Akademia to platforma dla wszystkich zainteresowanych wspieraniem rozwoju dzieci w wieku szkolnym: rodziców i nauczycieli.

Opinia psychologa

Akademia Puchatka to miejsce wyjątkowe: współpraca doświadczonych psychologów dziecięcych zaowocowała stworzeniem przestrzeni do przekazywania rzetelnej wiedzy z zakresu rozwoju intelektualnego dzieci - głównie w okresie nauki w szkole podstawowej. To cenne źródło informacji dla rodziców i nauczycieli. 

Lidia Kubacka

Lidia Kubacka

Psycholog, pedagog doradca zawodowy, prywatnie - mama czwórki dzieci. Od blisko dwudziestu lat towarzyszy dzieciom i młodzieży w kształtowaniu kompetencji społecznych oraz umiejętności interpersonalnych. Udziela rad i wsparcia rodzicom i wychowawcom dzieci z trudnościami emocjonalnymi i w zachowaniu. Wspiera budowę satysfakcjonujących relacji z dziećmi. Podczas realizacji projektu „Podniesienie efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” współpracowała z Ministerstwem Edukacji Narodowej jako lider zmian. Autorka warsztatów dla nauczycieli „Sojusznicy czy wrogowie? Czyli o (nie zawsze) łatwej współpracy rodziców z nauczycielami”.

Materiały edukacyjne
24.02.2017 Jak nauczyć dziecko współpracy i działania w grupie? 07.02.2017 Jak nauczyć dziecko sztuki asertywności i wyrażania własnego zdania? 25.01.2017 Zdolne dziecko – pomóż mu rozwinąć skrzydła Psycholog radzi 17.01.2017 Gdy dziecko dostaje pełnię wolności… Czyli kilka refleksji o bezstresowym wychowaniu 09.01.2017 Dziecięcy karnawał – czas na rodzinną rozrywkę!
Zarejestruj się, aby śledzić
rozwój Twojego dziecka!